KAŽDÝ DŮM MÁ SVŮJ PŘÍBĚH

Ten náš začal docela nenápadně – „Něco tady postavíme!“ Dlouho jsme vybírali materiály, které by zapadaly do naší vize o něčem hezkém, a přitom byly šetrné k přírodě. Dobré věci spolu fungují, pokud je něco spojuje. Dřevostavba ze sibiřského modřínu s detaily v antracitové barvě a stanice pro dobíjení elektro automobilů tak nějak k sobě prostě zapadly. Vizí projektů bylo zachovat respekt k přírodě, hravost kontrastu barev a pocit domácí pohody v jednoduchých detailech interiéru a exteriéru. A protože víme, že přirozené denní světlo má silný vliv na psychické zdraví a významným způsobem ovlivňuje metabolismus, jsme jeho dostatkem rozhodně nešetřili.

VIZUALIZACE PROJEKTU

PROČ SIBIŘSKÝ MODŘÍN?

Je majestátní. Krásně zelený. Proto nás nadchnul.

Symbolika modřínu

Modříny jsou od pradávna nazývány stromy víl. Tyto vysoce vzrostlé stromy jsou zasvěcené Slunci a Měsíci, dvěma největším energiím ve vesmíru, které umí předávat dál. V době minulé lidé vyháněli negativní energie z domu vykuřováním modřínovým dřevem nebo jeho jehličím.

Fakta o sibiřském modřínu:

  • Sibiřský modřín je opadavý jehličnatý strom dorůstající do výšky až 50 m.
  • Je nejtěžší z měkkých dřevin. V syrovém stavu váží okolo 900-1100 kg/m3, při vysušení na 12 % je jeho váha v rozmezí 620-720 kg/m3.
  • Dřevo sibiřského modřínu patří k těm nejtvrdším na světě, je velmi husté, a tak se používá nejen na masivní podlahy, obklady, k výrobě nábytku, ale také na dřevěné obložení fasád a na terasy.
  • Díky svému původu ze sibiřské tajgy je toto dřevo velmi odolné, fasády ze sibiřského modřínu v alpských zemích vydrží i více jak 50 let.

DOKONALÝ TANDEM S BARVOU ANTRACITU

Antracitová barva získala své jméno podle nejstaršího a nejcennějšího druhu černého uhlí, které vznikalo sedimentací dřeva v prvohorách a druhohorách, v období formování kontinentu Pangea. Je to velmi tmavá, sytá a tajemná barva. Když ji správně použijete, v interiéru i exteriéru bude elegantní a zajímavá. Antracitové odstíny šedo-černé jsou atraktivním fenoménem posledních let.

Odstíny šedé i tmavě šedé jsou neutrální a snesou se tak se všemi barevnými kombinacemi, můžete s nimi v interiéru a exteriéru experimentovat a vytvářet osobité varianty art designu. Dokonalé spojení utvoří se světlým dřevem a chromem. S bílou barvou zdí pak celou místnost prosvětlíte a přinesete do domu svěžest.

KDE NÁŠ PŘÍBĚH MŮŽETE PODPOŘIT?

VÝSTAVBA I. - ZAMĚŘOVACÍ A VÝKOPOVÉ PRÁCE

VÝSTAVBA II. - ZÁKLADY STAVBY

VÝSTAVBA III. - NOSNÉ KONSTRUKCE, STAVBA STŘECHY

VÝSTAVBA IV. - ZATEPLENÍ

VÝSTAVBA V. - INTERIÉR

VÝSTAVBA VI. - FINÁLNÍ ÚPRAVY